Narodowe Czytanie "Lalki"

Klasy II C i II D pracowicie i twórczo rozpoczęły rok szkolny.

Jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do prezydenckiego projektu „ Narodowe Czytanie”. Tym razem poznawaliśmy „Lalkę” Bolesława Prusa.
Na lekcjach języka polskiego z Panią Agnieszką Bartoszek- Grzelak wysłuchaliśmy wybranych fragmentów powieści, a potem, podzieleni na grupy, przystąpiliśmy do wykonywania zadań. Grupa „geografów” tworzyła mapy miejsc, w których działa się akcja książki, grupa „historyków” zgłębiała koleje życia Napoleona – wspominanego często na kartach powieści, a „literaci” wyręczali Prusa i sami wymyślali zakończenie utworu. Na koniec nastąpiła prezentacja efektów prac uczniów, a Pani Dyrektor uchyliła rąbka tajemnicy i odczytała zebranym zakończenie powieści. Śmiechu było co niemiara, bo „literaci” skonfrontowali swoje niesamowite pomysły z koncepcją Prusa, a scenka śmierci Napoleona przedstawiona przez uczniów zaskoczyła wszystkich i wywołała burzę oklasków. Niektórzy uczniowie za swoją pracę i niebanalne pomysły otrzymali z rąk Pani Dyrektor ufundowane przez nią nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkie wydarzenia dokumentowała fotograficznie Pani Ewa Szymczak, wychowawczyni klasy II C.

Czekamy na następne „Narodowe Czytanie” bo to naprawdę wspaniała inicjatywa i okazja, by się świetnie bawić literaturą i promować czytelnictwo wśród młodzieży.