Popołudnie z filmem w języku niemieckim

Dnia 12.06.2017r. uczniowie naszej szkoły mogli rozwijać swoje pasje związane z językiem niemieckim, uczestnicząc w  „Popołudniu z filmem w języku niemieckim”. Spotkanie zorganizowały nauczycielki języka niemieckiego w ramach popularyzacji tego języka w naszej szkole. Film „Ostwind”, przedstawiony uczniom, to historia 14-letniej dziewczyny - Miki oraz jej przyjaźni z koniem o imieniu Ostwind.

Podczas spotkania chętni uczniowie wzięli udział w konkursie „Mistrz Języka Niemieckiego w Scrabble”. Do konkursu zgłosiły się 3 grupy uczniów klas trzecich. Zadaniem uczestników było ułożenie jak największej ilości słówek w języku niemieckim. Komisja w składzie:  I. Michałowska-Rzeźnik, A. Wawrzyńczak wyłoniła zwycięzców:

• Paweł Chałaj (kl. 3c), Agata Ozorowska, Katarzyna Kwiatkowska (kl. 3d) – I miejsce
  • Adam Pućka, Witold Anders,  Dominika Kędzia, Filip Frontczak (kl. 3c), Patrycja Kujawa, Martyna Zaręba (kl. 3b) –  II miejsce

Serdecznie gratulujemy sukcesu w zmaganiach lingwistycznych!

I. Michałowska-Rzeźnik i A. Wawrzyńczak