Klasa 1b na wycieczce

W dniu 7 czerwca klasa 1b, pod opieką wychowawcy p. Urszuli Wiśniewskiej oraz p. Doroty Stankiewicz - Waseli, była na wycieczce we Wrocławiu.

Na początek odwiedziliśmy Humanitarium – ogrody doświadczeń. Uczniowie rozbudzali swoją  ciekawość poprzez udział w warsztatach, których tematem było izolowanie DNA. Następnie zwiedzali wystawę, a dzięki  interaktywnym eksponatom zgłębiali tajniki nauk ścisłych, angażując w proces poznawczy wszystkie zmysły. Pierwszoklasiści przekonali się, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą, empiryczną przygodą.

Kolejnym punktem programu wycieczki były zajęcia na trampolinach w Parku Trampolin – Jump World. Wszyscy świetnie się bawili, skacząc i wykonując różnego rodzaju ewolucje gimnastyczne.

Na koniec uczniowie odwiedzili Afrykarium. Zapoznali się z różnymi gatunkami tropikalnych zwierząt. Pogoda dopisała, więc zakończyliśmy wycieczkę spacerem po wrocławskim zoo.